Klasa Ib wraz z wychowawczynią p. Eweliną Welenc i panią pedagog Magdaleną Chojnacką wybrali się na wycieczkę pociągiem do Torunia. W planie wyjazdu było m.in. zwiedzanie urokliwej toruńskiej Starówki, rozwiązywanie zagadek w Hokus Lockus oraz odrobina zdrowej rywalizacji podczas gry w kręgle.